VII Mityng Lekkoatletyczny Can Pack


Zgodnie z kilkuletnią tradycją, na początku października, w Krakowie, odbył się Mityng Lekkoatletyczny Can Pack „Czysta Gra”. Już po raz siódmy chcieliśmy pokazać młodzieży, że sport i ekologia mogą się idealnie uzupełniać. 

Przez cały poprzedni rok szkolny uczniowie oddawali do punktów skupu puszki aluminiowe, żeby więc nie trzymać ich dłużej w niepewności najpierw postanowiliśmy ogłosić wyniki konkursu na zebranie jak największej ich ilości. Tym razem najlepsza okazała się młodzież z UKS Bratkowice, która zebrała prawie 3800 kilogramów puszek. Nagrodą dla zwycięzców był bon na sprzęt sportowy o wartości 5 tysięcy złotych, ufundowany przez Can Pack. Drugie miejsce zajął klub z Miękisza Starego, którego członkowie zebrali 2600 kg puszek, za co dostali bon warty 3 tysiące złotych.

Patronat nad zawodami objął czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie - Robert Korzeniowski, który dokonał oficjalnego otwarcia i zachęcił wszystkich uczestników do regularnego uprawiania sportów oraz do troski o środowisko. Imprezę uświetnił swoją obecnością także inny chodziarz – zdobywca czwartego miejsca na ostatnich Mistrzostwach Świata w Berlinie – Grzegorz Sudoł z AZS AWF Kraków. 

Uczniowie rywalizowali ze sobą w 15 konkurencjach lekkoatletycznych, takich jak chód, skoki czy pchnięcie kulą, ale mogli również zmierzyć się w mniej typowych dyscyplinach, związanych z dbaniem o środowisko – w zgniataniu puszek na czas, czy ustawianiu z nich wieży. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył UKS Dębica.

Tegoroczne zawody okazały się nad wyraz udane. Wszystkim dopisywał dobry humor i nawet pogoda pomogła organizatorom. Już teraz zapraszamy do wzięcia udziału w przyszłorocznym Mityngu.