Pół miliona przedszkolaków w VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Blisko 6 tysięcy przedszkoli bierze udział w tegorocznej edycji największego w Polsce programu edukacyjnego dla przedszkoli organizowanego przez markę Kubuś. W VIII edycji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” 500 tys. przedszkolaków będzie wspólnie z Kubusiem odkrywać sekrety natury, uczyć się dbać o środowisko i zdrowo odżywiać, a także poznawać zasady ekologii.
 
Dzieci z co drugiego przedszkola w Polsce, aż do czerwca 2016 roku, poznawać będą otaczający świat przyrody. Które zwierzęta są w Polsce pod ochroną? Skąd się bierze prąd? Jak oszczędzać wodę? Jakie witaminy znajdują się w owocach? Co jeść i pić na drugie śniadanie? Jak prawidłowo segregować śmieci? – na te i wiele innych pytań dotyczących świata przyrody i dbałości o dary natury odpowiedzi pomoże dzieciom znaleźć Kubuś. Dzięki dedykowanym scenariuszom lekcyjnym przedszkolaki nauczą się życia w zgodzie z naturą, dbałości o jej dary oraz ekologicznego podejścia do otaczającego świata.
 
Każde przedszkole, które bierze udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury” otrzyma bezpłatny pakiet profesjonalnych materiałów edukacyjnych przygotowanych przez metodyków z myślą o najmłodszych. Nauczyciele dzięki specjalnemu folderowi lekcyjnemu będą mogli przygotować ciekawe i pasjonujące zajęcia, a dzieci dzięki edukacyjnym książeczkom będą mogły bawić się, uczyć i poznawać świat przyrody wspólnie z Kubusiem. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały skonstruowane tak by rozwijać u dzieci kreatywność i samodzielne myślenie oraz przyswajać wiedzę poprzez zabawę.
 
Po zrealizowaniu 4 scenariuszy lekcyjnych każde przedszkole nabywa prawo do posługiwania się specjalnym certyfikatem przyznającym tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.
 
- Umiejętność dostrzegania piękna natury i rozsądnego korzystania z jej darów, oraz dbania o przyrodę, a także prawidłowe nawyki żywieniowe to wartości, które mądrze zaszczepione wśród dzieci w wieku przedszkolnym będą im towarzyszyć przez całe życie. Dlatego co roku, praktycznie co drugie przedszkole w Polsce bierze udział w kolejnych edycjach programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” i cieszy się on ogromną popularnością i uznaniem wśród nauczycieli, dzieci i rodziców - powiedział Daniel Karaś, przedstawiciel organizatora programu.
 
Grono „Kubusiowych Przyjaciół Natury” liczy już 2,5 mln dzieci z całej Polski, bo tyle uczestników wzięło łącznie udział w dotychczasowych edycjach programu. Celem programu jest  nauka o otaczającym świecie, przyrodzie i jej darach, poznanie zasad zdrowego żywienia oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne.