I Regionalny Dzień Sportu

Fundacja "Warsztat Wiedzy" w dniu 7 maja 2016r. w godzinach 12.00-17.00 była organizatorem "I Regionalnego Dnia Sportu" w Wojkowicach. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 500 osób, miało na celu budowanie świadomości ekologicznej dzieci i dorosłych poprzez wykształcenie proekologicznych nawyków i myślenia, a także przekazanie informacji o konieczności segregacji odpadów oraz o prawidłowym gospodarowaniu odpadami w domach.
 
Dla uczestników zorganizowane zostały zawody piłki nożnej dzieci rocznika 2006 i młodszych, pokazy lacrosse, aikido, taekwon-do, kick boxingu, warsztaty jogi, zdrowego żywienia i ziołolecznictwa a także porady dietetyka
i masażysty - fizjoterapeuty oraz stoisko edukacji ekologicznej na którym prowadzona była akcja „Przekonaj się, co zyskujesz, gdy segregujesz!”
 
 
W ramach przeprowadzonej kampanii, przygotowane zostało specjalne stoisko, na którym pracownicy KOBA ORGANIZACJA ODZYSKU OPAKOWAŃ S.A. informowali uczestników wydarzenia o potrzebie segregacji odpadów opakowaniowych oraz o nowym kanale zbiórki puszek aluminiowych – Puszkomatach. Informacje o potrzebie segregacji odpadów opakowaniowych były również przekazywane przez konferansjera w trakcie wydarzenia. Dodatkowo dla osób, które w tym dniu dostarczyły na stoisko KOBA puszki aluminiowe przewidziane były nagrody (opaski odblaskowe, joja, torby i balony z logiem Recypuszek – zachęcającym do segregacji). Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali również ulotki z informacją o nowym sposobie zbiórki puszek aluminiowych jakim są Puszkomaty. Podczas akcji zebrano około 150 kg zużytych opuszek aluminiowych zaś Koba Organizacja Odzysku Opakowań zadbała o ich proekologiczne przetworzenie. Powyższym działaniom nieodłącznie towarzyszył „Recypuszek”, czyli maskotka która zachęcała uczestników wydarzenia do segregacji odpadów opakowaniowych oraz opowiadała o procesie recyklingu puszki aluminiowej.