Naturze się należy

„Naturze się należy” - akcja ekologiczna marki Kasztelan
w dwustu sklepach Delikatesy Centrum

 

W ramach akcji ekologicznej „Naturze się należy” Delikatesy Centrum oraz marka piwa Kasztelan zachęcają konsumentów do dbałości o środowisko naturalne poprzez wspieranie recyclingu opakowań szklanych i odnoszenie szklanych butelek zwrotnych do sklepów.

 

Carlsberg Polska oraz Eurocash Franczyza, organizator sieci franczyzowej Delikatesy Centrum, mają pięcioletnią tradycję organizowania wspólnych akcji ekologicznych, zachęcających do zwracania szklanych butelek. Bohaterami tegorocznej została marka piwa Kasztelan
z wariantami:  Niepasteryzowane i Pszeniczne Niepasteryzowane klarowne oraz sklepy Delikatesy Centrum.

 

Dwieście sklepów i dwadzieścia tysięcy nagród!

W 2016 roku „Naturze się należy” będzie prowadzona od 2 sierpnia do
2 września w dwustu sklepach Delikatesy Centrum w trzech regionach: Tęgoborze, Krosno i Czeladź. W ramach akcji, przy zakupie minimum pięciu butelek piwa Kasztelan, konsumenci otrzymają upominek: drewniany otwieracz do butelek z logo Kasztelan oraz Delikatesów Centrum. Natomiast przy zwrocie do sklepu minimum dziesięciu butelek po piwie Kasztelan czekać będzie na nich ekologiczna torba na zakupy z logo Kasztelan oraz Delikatesy Centrum. Pula upominków dla konsumentów biorących udział w akcji to łącznie dwadzieścia tysięcy sztuk drewnianych otwieraczy i ekologicznych toreb na zakupy.

„Naturze się należy” będzie komunikowana poprzez materiały graficzne
(m. in.: plakaty i ulotki) w punktach handlowych biorących udział w akcji. Z regulaminem będzie można zapoznać się u kierowników sklepów.

 

Zwracając butelki dbasz o środowisko naturalne

Szklana butelka to jedno z najbardziej ekologicznych opakowań
w branży spożywczej. Butelkę można wykorzystać co najmniej 20 razy, tymczasem w Polsce dzieje się to średnio od 8 do 12 razy. Co drugie piwo jest nalewane do butelki zwrotnej, w Polsce krąży ich prawie 400 milionów. Wartość kaucji za wszystkie butelki zwrotne krążące po Polsce to około 150 milionów zł.

Odnoszenie do sklepu butelek zwrotnych ma znaczący wpływ na ograniczenie zużycia zasobów naturalnych: energii elektrycznej, piasku, wapnia, sody, barwników. Redukuje także ilość odpadów – gdyby butelki zwrotne wyrzucać, a nie ponownie wprowadzać do obiegu, w ciągu roku powstałoby 600 000 ton odpadów! Produkcja jednej butelki to ok. 1100 W mocy, co równa się jedenastu godzinom chłodzenia piwa w lodówce. Natomiast jedna zwrócona butelka to oszczędność takiej ilości energii jak przy oświetleniu dużego pokoju przez 4 godziny.

 

Kasztelan – świeże z natury w trosce o naturę

Piwo Kasztelan Niepasteryzowane i Kasztelan Pszeniczne Niepasteryzowane popularyzują wśród swoich konsumentów zachowania pro-ekologiczne
i odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego.

 

Wsparcie w zakresie recyklingu opakowań szklanych

Współorganizatorem tegorocznej akcji „Naturze się należy” jest także Organizacja Odzysku Opakowań CP Recycling S.A. (działająca do połowy roku 2016 pod nazwą KOBA).  Firma z racji swojej działalności od lat angażuje się we wspieranie kampanii edukacyjnych z zakresu ekologii.

REGULAMIN AKCJI EKOLOGICZNEJ "Naturze się należy"