Ekonomalia 2015 pod znakiem Piasta!

W dniach 13-15 maja odbyły się Ekonomalia, organizowane przez studentów Uniwersytetu Ekonomicznego, była to wyjątkowa okazja do zabawy w rytmach hip-hopu i reggae.

Sponsorem tegorocznych Ekonomaliów była marka Piast, od lat związana
z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem. Cieszymy się, że razem z marką Piast możemy być częścią tego wyjątkowego święta wrocławskich studentów, jakim są Ekonomalia. Wspieranie lokalnych wydarzeń jest dla nas niezmiernie ważne. Czujemy się związani z Dolnym Śląskiem, dlatego chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu regionu -
mówi Agnieszka Filek, Brand Manager marki Piast.

Firma Carlsberg Polska, do której należy marka Piast, już od kilku lat zachęca uczestników imprez plenerowych do dbania o środowisko. Flagową inicjatywą propagującą ekologiczne postawy jest EKOakcja „Daj śmieciom kosza”, której celem jest apelowanie o niezaśmiecanie terenów zielonych i rekreacyjnych oraz promocja recyklingu i segregacji opakowań.

 

W ramach EKOakcji zorganizowany został punkt oddawania zużytych opakowań - EKOstrefa. Wysprzątane przez uczestników festiwalu podczas akcji opakowania zostaną proekologicznie przetworzone przez Organizację Odzysku KOBA, potwierdzając, że zużyte opakowania nie są odpadem, ale cennym surowcem.


Ekonomalia są doskonałą okazją, by poprzez zabawę i edukację wzmacniać wśród wielkiej społeczności studentów świadomość ekologiczną, propagując dbałość o otoczenie i segregację opakowań. Akcję „Daj śmieciom kosza” przeprowadzamy już od ponad pięciu lat na dużych wydarzeniach. Mamy nadzieję, że ta inicjatywa spotka się z pozytywnym odzewem, a jej ekologiczne przesłanie będzie towarzyszyć uczestnikom Ekonomaliów również po zakończeniu imprezy

Studenci-wolontariusze oprócz dystrybucji EKOulotek, zawierających mechanizm akcji oraz treści edukacyjne, propagowali odpowiedzialną, rozważną konsumpcję alkoholu, rozdając specjalne opaski fluorescencyjne z napisem „Drink Responsibly”.