X EDYCJA PROGRAMU „KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY”

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, skierowany do placówek w całej Polsce. Jego celem jest proekologiczna edukacja najmłodszych. Do tej pory wzięło w nim udział w sumie ponad 3,5 mln dzieci.

 

X jubileuszowa edycja akcji przypadła na rok szkolny 2017/2018. Objęła ona swym zasięgiem rekordową liczbę 620 tys. dzieci z niemal 7,5 tys. przedszkoli w całej Polsce. Oznacza to, że maluchy z co drugiego przedszkola w kraju wzięły udział w zajęciach tematycznych, podczas których nauczyły się troszczyć o środowisko naturalne i dowiedziały, dlaczego warto jeść owoce i warzywa oraz jakie formy aktywności ruchowych są dla nich najlepsze. W ramach programu przedszkolaki poznały korzyści płynące z ruchu, a wychowawcy mieli okazję do przeprowadzenia ciekawych zajęć z wykorzystaniem przygotowanych zestawów ćwiczeń.

 

Akcja organizowana jest przez markę Kubuś i firmę Tymbark. Partnerem programu jest CP RECYCLING Organizacja Odzysku Opakowań S.A.