Castle Party

 

 Castle Party

 

W dniach 18 - 20 lipca 2014 roku firma Carlsberg Polska wraz z Organizacją Odzysku Koba w ramach publicznych kampanii edukacyjnych zorganizowała na festiwalu rocka gotyckiego Castle Party w Bolkowie EKOakcję pod hasłem „Daj śmieciom kosza”. Pracownicy i wolontariusze zachęcali do dbałości o czystość terenów zielonych i rekreacyjnych oraz do zbiórki zużytych opakowań. Wszyscy aktywni uczestnicy festiwalu byli nagradzani. Organizacja Odzysku KOBA zadbała o proekologiczne przetworzenie odpadów zebranych podczas EKOakcji.

 

Castle Party w Bolkowie to jeden z największych festiwali rocka gotyckiego w Europie, który przyciąga co roku kilka tysięcy uczestników z Polski i z zagranicy.

 

Po imprezach, piknikach i grillach urządzanych w plenerze pozostawiane są często zużyte opakowania, zaśmiecając tereny zielone i rekreacyjne, psując estetykę miejsca i stanowiąc niejednokrotnie zagrożenie dla środowiska i ludzi. Celem akcji „Daj śmieciom kosza” jest wykształcenie w uczestnikach imprezy zachowań przyjaznych środowisku.

W ramach akcji zorganizowany został punkt oddawania zużytych opakowań - EKOstrefa. Zebrane podczas akcji opakowania zostaną przetworzone przez Organizację Odzysku KOBA, co pokazuje, żezużyte opakowania nie są odpadem, ale cennym surowcem.

W ramach akcji przygotowano także EKOkonkursy z nagrodami. W zamian za przyniesione do EKOstref kubki po wypitym piwie, uczestnicy Festiwalu otrzymywali gadżety, m.in. ekolatarkę czy matę słomianą, idealną do siedzenia na trawie.

Podczas Ekoakcji „Daj śmieciom kosza” staraliśmy się pokazać, że można się bawić w rytmie eko, pamiętając o odpowiedzialnej postawie wobec środowiska