EKO Akcja - Zdałeś? Odbierz nagrodę

EKO Akcja - Zdałeś? Odbierz nagrodę

W sobotę – 20 września 2014. w 8 miastach Polski odbyła się V edycja EKOakcji dedykowana szklanym butelkom pod hasłem „Zdałeś? Odbierz nagrodę”. Ta ogólnopolska akcja społeczna zwraca uwagę na korzyści środowiskowe wynikające z segregowania szklanych opakowań i oddawania zwrotnych butelek do sklepów. Zbiórkę butelek zorganizowali wspólnie Tesco Polska i Carlsberg Polska. Merytoryczny patronat nad akcją w ramach „Publicznej Kampanii Edukacyjnej” objęła Organizacja Odzysku KOBA, która odpowiada za przetworzenie zebranych podczas akcji butelek bezzwrotnych zgodnie ze standardami środowiskowymi.

Celem akcji było uświadomienie konsumentom potrzeby segregacji szklanych opakowań bezzwrotnych oraz odnoszenia butelek zwrotnych do punktów handlowych.

Tegoroczna „EKOakcja - Zdałeś? Odbierz nagrodę” odbyła się w na parkingach przy sklepach Tesco w 8 miastach Polski: Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Włocławku i Wrocławiu. Podczas akcji zebrano 5,5 t szklanych opakowań zwrotnych i 5,2 t szklanych opakowań bezzwrotnych.

Uczestnicy EKOakcji w zamian za przyniesienie 10 szklanych butelek bezzwrotnych i/lub zwrotnych otrzymywali symboliczną nagrodę – sadzonkę wrzosu. W przypadku butelek zwrotnych wypłacana była także kaucja.IdeąEKOakcji jest zachęcenie Polaków, by nie traktowali szklanej butelki jako odpadu, ale spojrzeli na nią jako na cenny surowiec, o dużym potencjale ekologicznym