Ostróda Reggae Festival

Ostróda Reggae Festival

 

W dniach od 15 do 17 sierpnia 2014, firma Koba Organizacja Odzysku Opakowań wraz z firmą Carlsberg Polska w ramach publicznych kampanii edukacyjnych zorganizowała EKOakcję pod hasłem „Daj śmieciom kosza”. Akcja ta odbyła się podczas Ostróda Reggae Festival 2014. W ramach tego przedsięwzięcia uczestnicy imprezy byli informowani na temat recyklingu i jego ważnej roli dla środowiska oraz zachęcani do dbałości o czystość terenów zielonych i rekreacyjnych. Młodzi festiwalowicze byli zapraszani do zbiórki zużytych opakowań z terenu muzycznego wydarzenia, zaś Organizacja Odzysku KOBA zadbała o ich proekologiczne przetworzenie.

 

Ostróda Reggae Festival co roku przyciąga tysiące uczestników, tak było i tym razem. Dlatego zarówno firma Koba Organizacja Odzysku Opakowań wraz z firmą Carlsberg postanowiła wykorzystać tę niepowtarzalną okazję do ekologicznej edukacji. Podczas festiwalu, którego sponsorem jest marka Carlsberg, na kilku scenach zagrali artyści, m.in. z Jamajki, Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Polski.

 

Obie firmy mając świadomość pozostawianych przez uczestników imprez plenerowych zużytych opakowań, podczas festiwalu promowali ekologiczną postawę wobec otoczenia. Zaśmiecane tereny zielone i rekreacyjne psują estetykę miejsca i stanowią często zagrożenie dla środowiska i ludzi. Celem akcji „Daj śmieciom kosza” było wykształcenie w uczestnikach imprezy zachowań przyjaznych środowisku i tym samym - sprzątania po sobie.

 

W ramach EKOakcji działał punkt oddawania zużytych opakowań - EKOstrefa. Wysprzątane przez uczestników festiwalu opakowania zostaną przetworzone przez Organizację Odzysku KOBA, gdyżzużyte opakowania nie są odpadem, ale cennym surowcem. W zamian za przyniesione do EKOstrefy puszki i kubki po wypitym piwie, uczestnicy festiwalu otrzymywali gadżety, m.in. ekolatarki czy słomiane maty, idealne do siedzenia na trawie.

W ramach akcji przygotowano także EKOkonkursy z nagrodami.