Festiwal Słowian

XX Festiwalu Słowian i Wikingów

W dniach 1 - 3 sierpnia, w mieście Wolin, firma Carlsberg Polska wraz z Koba Organizacja Odzysku Opakowań w ramach „Społecznych Kampanii Edukacyjnych” zorganizowała EKOakcję pod hasłem „Daj śmieciom kosza”, podczas jednego z największych i unikalnych wydarzeń na skalę Polski oraz Europy - XX Festiwalu Słowian i Wikingów 2014. W ramach akcji edukacyjnej uczestnicy tej widowiskowej imprezy byli zachęcani do dbałości o czystość terenów zielonych i rekreacyjnych oraz do zbiórki zużytych opakowań o których proekologiczne przetworzenie zadba Organizacja Odzysku KOBA.

Zarówno Organizacja Odzysku Koba jak i Carlsberg Polska, mając świadomość pozostawianych przez uczestników imprez plenerowych zużytych opakowań, promowała podczas Festiwalu ekologiczną postawę wobec otoczenia.

 

Zaśmiecane tereny zielone i rekreacyjne psują estetykę miejsca i stanowią często zagrożenie dla środowiska i ludzi. Celem akcji „Daj śmieciom kosza” było wykształcenie w uczestnikach imprezy zachowań przyjaznych środowisku i tym samy sprzątania po sobie.

W ramach EKOakcji zorganizowany został punkt oddawania zużytych opakowań - EKOstrefa. Wysprzątane przez uczestników festiwalu podczas akcji opakowania zostaną proekologicznie przetworzone przez Organizację Odzysku KOBA, potwierdzając, żezużyte opakowania nie są odpadem, ale cennym surowcem.

 

W zamian za wysprzątane i przyniesione do EKOstref puszki i kubki po wypitym piwie, uczestnicy Festiwalu otrzymali gadżety, m.in. ekolatarkę czy matę słomianą, idealną do siedzenia na trawie. W ramach akcji odbyły się także EKOkonkursy z nagrodami.