Kubusiowi przyjaciele natury - informacja

 

 

Pół miliona dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce
w VII edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

Pół miliona dzieci z 6000 przedszkoli w całej Polsce przystąpiło do VII edycji programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Akcja ma na celu popularyzację tematyki ekologicznej wśród najmłodszych oraz wzrost świadomości dzieci w kwestii ochrony przyrody. Jest to największy program edukacyjny dla przedszkoli w Polsce. VII edycja programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” potrwa do końca czerwca.

 

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” organizowany jest przez markę Kubuś i firmę Tymbark. Partnerem programu jest firma KOBA – organizacja odzysku. Jego celem jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Każde przedszkole, które zgłosiło się do akcji otrzymało bezpłatne materiały edukacyjne, pomocne w przeprowadzaniu zajęć. Po zrealizowaniu programu przedszkole nabywa na rok prawo posługiwania się Certyfikatem „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.

„Kubusiowi Przyjaciele Natury” to największy w Polsce program edukacyjny skierowany do przedszkoli. Akcja organizowana jest przez markę Kubuś. Obecnie trwa już VII edycja programu. Do tej pory, w ciągu 7 lat trwania programu wzięło udział już ponad 2 mln dzieci.

 

Przedszkola biorące udział w VII edycji programu otrzymały bezpłatnie wyjątkowe materiały edukacyjne, w skład którego wchodzą folder dla nauczyciela, płyta CD (zawierająca specjalnie przygotowane piosenki i rymowanki), plakat, kolorowe książeczki dla dzieci oraz certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowych Przyjaciół Natury”.
 

Na podstawie otrzymanych materiałów nauczyciele przedszkolni przekazują dzieciom wiedzę na temat ekologii i ochrony przyrody: dbania i oszczędzania wody i prądu, recyklingu i selektywnej zbiórki śmieci oraz wielu innych zagadnień. Wszystkie materiały edukacyjne „Kubusiowych Przyjaciół Natury” zostały tak skonstruowane, aby dzieci mogły rozwijać umiejętność kreatywnego myślenia, stawały się bardziej samodzielne oraz chętnie podejmowały własne inicjatywy.

 

Podczas zajęć programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” przedszkolaki są edukowane także
w zakresie tego jak powinny się prawidłowo odżywiać, aby zdrowo rosnąć. Dzieci dowiadują się m.in., dlaczego codzienne spożywanie 5 porcji warzyw, owoców lub soku oraz drugiego śniadania jest tak ważne dla ich rozwoju. W ramach tej sekcji programu najmłodsi wezmą udział w lekcjach zatytułowanych „Dzień Marchewki” oraz „Owoce, Warzywa i Soki”.

Więcej informacji o programie, jego regulamin oraz materiały edukacyjne w wersji cyfrowej do bezpłatnego pobrania, można znaleźć na stronie internetowej www.przyjacielenatury.pl.

http://przyjacielenatury.pl/