WIELKI FINAŁ VII edycji akcji "Ożywić pola" 20.06.2013

 WIELKI FINAŁ VII edycji akcji  „Ożywić pola”. ROK KACZKI.  20.06.2013 r.

   Rok Kaczki

W tegorocznej edycji  Akcji ekologicznej  ,,Ożywić Pola”, było bezpośrednio zaangażowanych ;

126 szkół, ponad 5600 dzieci 354 nauczycieli oraz prawie 2000 myśliwych. Te liczby mówią tylko o osobach biorących udział i bezpośrednio  w czasie całego roku, natomiast kilkakrotnie więcej zaangażowanych było w jednorazowe akcje, festyny, sprzątania lasu, specjalne lekcje, konkursy ekologiczne  itp.

Od 8 lat Akcja ,,Ożywić Pola” zainicjowana przez redakcję Łowca Polskiego, rozrosła się do ogromnych rozmiarów, obecnie już nikt nie jest w stanie powiedzieć jak wiele dobrego przyniosła; naturalnemu środowisku, a także jak wielu młodych ludzi zaczęło inaczej patrzeć na ekologię czy też ochronę naturalnego środowiska. 

KOBA jako współorganizator tegorocznej edycji, cały czas wspiera i bierze bezpośredni udział  zarówno na szczeblu lokalnym, organizując konkursy ekologiczne, sprzątanie lasów, sadzenie drzew, jak i na szczeblu ogólnopolskim nagradzając najaktywniejsze szkoły. W bieżącym roku nagrodziliśmy 10 najlepszych szkół zestawami mikrofonów bezprzewodowych, które bardzo chętnie wykorzystywane są w czasie szkolnych uroczystości.

 

Poniżej zdjęcia z Finału Konkursu oraz prezentacja podsumowująca akcje wraz z lista zwycięzców.