Akcja DAJ ŚMIECIOM KOSZA 2012

BĄDŹ FAIR WOBEC ŚRODOWISKA. DAJ ŚMIECIOM KOSZA!

EKOLOGICZNA AKCJA PODCZAS UEFA EURO 2012™ W CARLSBERG FAN CAMP

Carlsberg, oficjalny sponsor tegorocznych mistrzostw UEFA EURO 2012™, wraz z początkiem największych europejskich rozgrywek piłkarskich zainauguruje ekologiczną akcję edukacyjną pod hasłem „Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza”. Akcja dedykowana kibicom piłki nożnej, odbędzie się na terenie piłkarskich miasteczek Carlsberg Fan Camp, w specjalnie przygotowanej EKOStrefie. Celem tej inicjatywy jest apelowanie do kibiców o nieśmiecenie i tym samym, uwrażliwianie ich na dbałość o czystość otoczenia, w szczególności - terenów zielonych i rekreacyjnych.

Społeczna akcja "Daj śmieciom kosza" odbędzie się w dniach 8, 12, 16 czerwca w Carlsberg Fan Camp w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu oraz w Sopocie - 12, 13 i 14 czerwca.


W ramach akcji „Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza” pełnoletni uczestnicy – kibice, będą zachęcani do wzięcia udziału w sprzątaniu plastikowych kubków jednorazowych po piwie, w zamian otrzymując ekogadżety piłkarskie, takie jak piłkarski kubek pamiątkowy, piłka nożna oraz podręczna torba z unikalnym nadrukiem murawy boiska.

O przetworzenie plastikowych kubków zgodnie ze środowiskowymi standardami zadba Organizacja Odzysku KOBA.

„Tegoroczne Mistrzostwa UEFA EURO 2012™ to wielkie piłkarskie święto, na które z niecierpliwością czekamy razem z kibicami. Carlsberg jako oficjalny sponsor Mistrzostw przygotował szereg atrakcji, m.in. na terenie miasteczek Carlsberg Fan Camp. Poprzez ekologiczną akcję ‘Daj śmieciom kosza’, chcemy zachęcić fanów piłki nożnej, by bawiąc się i kibicując swoim drużynom, wykazali jednocześnie odpowiedzialną postawę wobec środowiska” - mówi Wojciech Żabiński, Dyrektor ds. EURO 2012 w Carlsberg Polska. 
   
„Mistrzostwa UEFA EURO 2012™ są doskonałą okazją, by poprzez zabawę i edukację wzmacniać wśród wielkiej społeczności kibiców świadomość ekologiczną. Akcję ‘Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza’ przeprowadzamy od ponad dwóch lat na dużych wydarzeniach. W tym roku ma ona szczególny, piłkarski charakter. Mamy nadzieję, że akcja spotka się z dużym odzewem, a jej ekologiczne przesłanie będzie towarzyszyć fanom piłki nożnej również po zakończeniu Mistrzostw” - dodaje Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

Akcja „Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza” będzie komunikowana na terenie czterech Carlsberg Fan Camp w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Sopocie, m.in. za pomocą polsko- i anglojęzycznych materiałów informacyjno-edukacyjnych, takich jak: plakaty, tablice i ulotki, w których spisane zostały kluczowe zagrożenia wynikające ze śmiecenia oraz wskazówki, jak każdy kibic może pozytywnie wpływać na środowisko.

Przez cały czas trwania UEFA EURO 2012™, na terenie Carlsberg Fan Camp będą dostępne pojemniki, by umożliwić kibicom sprzątanie i segregację odpadów.