Woodstock 2012

Eko akcja „Bądź fair wobec środowiska. Daj śmieciom kosza”
podczas XVIII edycji muzycznego święta

Przystanek Woodstock od kilku lat jest jednym z największych festiwali muzycznych nie tylko w Polsce ale i w Europie. Stworzony został przez Jurka Owsiaka jako wyraz wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierają Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Tradycyjnie już festiwal będzie zawierał element edukacji ekologicznej. KOBA wraz z Carlsberg, głównym sponsorem festiwalu, poprowadzi na terenie Przystanku Woodstock akcję ekologiczną promując odzyskiwanie odpadów opakowaniowych.

W zamian za przyniesione kubki czy puszki po wypitym piwie, uczestnicy Festiwalu otrzymają ekogadżety.

Jednocześnie będziemy prowadzić edukację w zakresie poprawnej segregacji opakowań i promowali recykling. Akcją „Daj śmieciom kosza”, chcemy zwrócić uwagę gości festiwalu na problem zaśmiecania terenów zielonych oraz promować odpowiedzialną postawę wobec środowiska w kontekście segregacji opakowań i recyklingu.

Bądź FAIR wobec środowiska. Daj śmieciom kosza – kolejna edycja

Carlsberg jako odpowiedzialny producent, świadomy swojego oddziaływania na otoczenie, podejmuje czynności mające na celu minimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko. Wraz z KOBA Organizacją Odzysku prowadzi akcje edukacyjne wśród konsumentów i uczestników imprez z zakresu segregacji opakowań, i apeluje o niezaśmiecanie terenów zielonych na różnego rodzaju eventach sponsorowanych przez browary Carlsberg Polska. W tym roku akcja ”Bądź FAIR wobec środowiska. Daj śmieciom kosza” po raz kolejny zostanie przeprowadzona wśród uczestników Festiwalu Woodstock.

W zeszłym roku EKOstrefę odwiedziło ponad 30 tys. Osób, podczas 3 dni trwania Festiwalu Woodstock uczestnicy zebrali 5,5 tony opakowań (jednorazowych puszek i kubków). KOBA Organizacja Odzysku Opakowań - partner merytoryczny akcji - dopilnowała, aby środki ze sprzedaży odpadów jako surowców do recyklingu zostały przekazane – na konto WOŚP.

Woodstockowicze! Liczymy na Was w tym roku! Zbierając puszki i kubeczki przyczynicie się nie tylko do niezaśmiecania terenu, selektywnej zbiorki i recyklingu ale tez wspomagacie Fundację WOŚP, gdyż pieniądze ze sprzedaży zebranych puszek i kubeczków zostaną przekazane na konto Orkiestry!

Się ma puszki. Będzie się zbierało
:)

Więcej informacji :
http://www.carlsberg.pl/#/Woodstock2012/OFestiwalu
http://www.carlsberg.pl/#/Woodstock2012/StrefaCarlsberga
http://wosp.org.pl/przystanek_woodstock/eko_woodstock
http://wosp.org.pl/przystanek_woodstock/aktualnosci/i_ty_zostan_superbohaterem