Reportaż do programu z cyklu Życie po Śmieciach

Odcinek 11 - Wszystko o recyklingu

Recykling odpadów to jedno z najważniejszych działań prawidłowej gospodarki odpadami. Polska po przystąpieniu do Unii Europejskiej przystała na panujące normy odpadowe. Mijają lata a w dalszym ciągu nie jesteśmy w stanie się z nich wywiązać. Na Śląsku powstała kampania „ Życie po śmieciach”, która zajmuje się tematyka prawidłowej gospodarki odpadami.  W cyklu programów telewizyjnych na antenie stacji TVS uczy, tłumaczy i prezentuje ekologiczne praktyki. 

Tematem jednego z cyklu programów jest recykling odpadów. Ekipa telewizyjna  poprosiła KOBA  ORGANIZACJĘ ODZYSKU SA o udział w kampanii.  Parę godzin nagrań zaowocowało kilkuminutowym reportażem o przetwarzaniu papieru i tworzyw opakowaniowych.  A wszystko po to by Polska pozbyła się niepotrzebnych składowisk odpadów i nielegalnych wysypisk.

Ta współpraca pokazała jak ważna jest praca firmy KOBA  i TVS w dążeniu do egzekwowanych przez UE norm. Teraz tylko należy czekać, aż społeczeństwo przekona się o korzyściach wypływających z recyklingu i skutecznie przyłączy się do takich ekologicznych praktyk.   Musimy pamiętać, że śmieci mogą być drogocennym surowcem.

Premiera odcinka z udziałem firmy KOBA ORGANIZACJI ODZYSKU SA już 29 lipca o 16:05 na antenie TVS oraz do obejrzenia na stronie internetowej www.zycieposmieciach.pl Zapraszamy!!!

http://zycieposmieciach.pl/wideo,61.html