EKO AKCJA - SZKŁA SEGREGACJA

To już druga edycja akcji firm Tesco i Carlsberg Polska z udziałęm KOBA Organizacji Odzysku SA

36 tysięcy sadzonek iglaków i ponad milion zielonych punktów Clubcard czeka na klientów, którzy w najbliższy weekend wezmą udział w ekologicznej akcji zorganizowanej przez Tesco i Carlsberg Polska.

Już w najbliższą sobotę i niedzielę, 14 i 15 maja w godzinach od 10.00 do 18.00 w wybranych sklepach Tesco w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Częstochowie odbędzie się zbiórka opakowań szklanych. W zamian za przyniesienie 5 opakowań szklanych klienci otrzymają sadzonkę rośliny doniczkowej lub kupon na 100 zielonych punktów Clubcard. Patronat nad akcją objęła KOBA, Organizacja Odzysku, która odpowiada za proekologiczne przetworzenie szkła zebranego podczas EKOAkcji Szkła Segregacji. Celem - tego po raz drugi organizowanego przedsięwzięcia Carlsberg Polska i Tesco - jest budowanie świadomości ekologicznej wśród konsumentów w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

Każdy, kto ma w domu opakowania szklane, takie jak np. butelki po piwie czy słoiki, w najbliższy weekend, 14 i 15 maja – w ramach obchodzonego w tym tygodniu Dnia Bez Śmiecenia, może je przynieść do sklepów Tesco objętych akcją - w Krakowie, Szczecinie, Warszawie, Włocławku, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Częstochowie. W specjalnie oznakowanych miejscach na parkingach sklepów będą wydawane do wyboru - sadzonki roślin ogrodowych lub kupony na 100 zielonych punktów Clubcard w zamian za przyniesionych 5 opakowań szklanych.

"Celem naszej wspólnej akcji jest przede wszystkim popularyzacja selektywnej zbiórki surowców wtórnych wśród naszych klientów. Tesco od lat pomaga Klientom żyć w sposób przyjazny środowisku- przekładać hasła ekologiczne na codzienne działania. Ubiegłoroczna edycja EKOAkcji - Szkła Segregacji pokazała, że nasi klienci bardzo chętnie włączają się w tego rodzaju inicjatywy. W tym roku chcemy ją kontynuować, wzbogacając przy tym o możliwość otrzymania 100 zielonych punktów Clubcard, promujących proekologiczną postawę w ramach naszego programu lojalnościowego" – zachęca Łukasz Kędzior, organizator akcji z ramienia Tesco Polska.

"Konsekwentnie rozwijana od lat polityka ekologiczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Carlsberg Polska, dlatego też czujemy szczególną powinność edukowania naszego konsumenta i wyjaśniania, co należy czynić z bezzwrotną butelką po wypiciu trunku. Jedynym sprawdzonym sposobem na ograniczenie wpływu na środowisko naturalne jest recykling opakowań szklanych, który oszczędza zużycie energii i zapobiega gromadzeniu odpadów. Duży odzew społeczny - podczas pierwszej edycji tej akcji - potwierdził potrzebę jej kontynuowania wśród naszych konsumentów, dlatego w tym roku postanowiliśmy zwiększyć jej zasięg" - mówi Jagoda Jastrzębska, Kierownik ds. Rozwoju Odpowiedzialnego Biznesu w Carlsberg Polska.

"To bardzo dobra inicjatywa, dlatego z przyjemnością po raz drugi objęliśmy nad nią patronat. Połączenie sił obu firm i organizowanie wspólnej akcji edukacyjnej pozwala zwiększyć dotarcie do konsumentów z przekazem, jak należy postępować z opakowaniami szklanymi, jak przetwarzać butelki bezzwrotne, tak, by zadbać o nasze środowisko naturalne. Jestem przekonany, że tego rodzaju akcje przyczyniają się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród polskich konsumentów" – mówi Zbigniew Skowronek, Dyrektor ds. Handlowych w KOBA, Organizacji Odzysku S.A.

Komunikacja odbywa się w sklepach objętych ekologiczną akcją za pomocą spotu, plakatów i ulotek, zawierających treści edukacyjne o korzyściach płynących z recyklingu i segregacji odpadów – w trosce o środowisko naturalne.
Regulamin akcji jest dostępny na stronach internetowych organizatorów.

Akcją ekologiczną zostały objęte poniższe sklepy Tesco:

  • Szczecin (ul. Milczyńska 17/27),
  • Kraków (Kapelanka 54 i ul. Wielicka 259),
  • Wrocław (ul. Długa 37/43 i Bielany Wrocławskie, ul. Czekoladowa 11),
  • Włocławek (ul. Kruszyńska 17/27),
  • Warszawa (Al. KEN 14, ul. Fieldorfa 41, ul. Górczewska 212/226),
  • Łódź (ul. Pojezierska 98),
  • Częstochowa (ul. Drogowców 43),
  • Poznań (ul. Serbska 7).

Carlsberg Polska zajmuje wiodące miejsce w polskim przemyśle piwowarskim,
z udziałem w rynku na poziomie 15,5%, dostarczając na rynek marki piwa najwyższej jakości, odwołujące się do przyjemnych i radosnych stron dorosłego stylu życia. Carlsberg Polska ma w swoim portfelu marki Carlsberg, Okocim, Harnaś, Karmi, Kasztelan, Bosman, Piast. Piwa z portfela Carlsberg Polska warzone są w browarach w Brzesku, Szczecinie i Sierpcu.

Polityka ekologiczna jest jednym z najważniejszych filarów działalności Carlsberg Polska. Aby minimalizować wpływ browarów i biur na otoczenie, poczynionych zostało wiele inwestycji proekologicznych w zakładach, prowadzony jest również edukacyjny program Zielone Biuro wśród pracowników firmy. Ponadto, latem bieżącego roku firma przeprowadziła ekologiczną akcję na wybranych imprezach, sponsorowanych przez browary Carlsberg Polska. Głównym celem EKOprogramu "Zadbaj o środowisko. Daj śmieciom kosza" było zwrócenie uwagi uczestnikom imprez na problem zaśmiecania terenów pobliskich zamieszkania, a szczególnie – zielonych, rekreacyjnych, z jednoczesnym uświadamianiem uczestników imprezy, co należy czynić z opakowaniem po wypiciu piwa. Ponadto, w ramach organizowanych akcji ekologicznych, firma promuje wśród swoich konsumentów proekologiczne zachowania, w obszarze segregacji opakowań szklanych i recyklingu.

Tesco Polska jest czołową siecią sklepów samoobsługowych na polskim rynku z ponad 370 sklepami, od hipermarketów po małe osiedlowe supermarkety. Obecne na polskim rynku od 1995 roku w sposób zrównoważony rozwija obszary swojej obecności w Polsce. Prócz działań mających na celu zmniejszanie wpływu na środowisko naturalne, inwestowania w rozwój pracowników, wspierania rozwoju polskich mniejszych dostawców, firma angażuje się również w działania prospołeczne. Tesco od ponad 3 lat pozyskuje środki na wsparcie i budowę nowych Rodzinnych Domów Dziecka. W 2010 roku firma wspólnie z Fundacją Pomocy Dzieciom Happy Kids otworzyła 2 nowe domy. Tylko w tym roku Tesco zorganizowało już ponad 100 akcji dla swoich sąsiadów, takich jak zbiórki żywności, zbiórki pieniędzy na rzecz lokalnych organizacji oraz konkurs, w którym przekazała kilkadziesiąt tysięcy złotych na rzecz schronisk dla zwierząt.